انجمن ایمنی زیستی ایران- صفحه اصلی
برگزاری مسابقه دانش آموزی در حوزه بیوتکنولوژِی با همکاری انجمن ایمنی زیستی ایران

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1399/10/23 | 
رقابت دانش آموزی در حوزه بیوتکنولوژی برگزار شد
 
برندگان رقابت دانش آموزی در زمینه بیوتکنولوژی که در سطح یکی از مدارس ابتدایی کرج برگزار شد از سوی "انجمن ایمنی زیستی ایران" تقدیر شدند.
خانم بهرامی از معلمان مجتمع آمورشی غیردولتی شهامت که مدیریت اجرایی مسابقات را بر عهده داشت اظهار داشت: این مسابقه در راستای کمک به ترویج فناوری زیستی و آشنایی دانش آموزان با مفاهیم و کاربردهای این فناوری برگزار شد  که طی آن در ابتدا منابع آموزشی در زمینه مبانی زیست فناوری و ژنتیک در اختیار دانش آموزان شرکت کننده در این رقابت قرار گرفت و در پایان، آموخته های دانش آموزان در این زمینه طی آزمونی سنجیده شد.
وی خاطرنشان  کرد: در پایان این رقابت علمی، ایزدمهر شیرین زاده، طه فرزانه، عرشیا شهنوازیان و نوید برزگر  به عنوان نفرات برتر معرفی شدند که انجمن ایمنی زیستی ایران با اعطای جایزه نقدی و عضویت رایگان این دانش آموزان در انجمن از آنها تقدیر کرد.
وی با تشکر از اهتمام انجمن علمی ایمنی زیستی به ترویج و عمومی سازی علم در جامعه خصوصا توجه ویژه انجمن به فعالیت‌های ترویجی در بین کودکان و نوجوانان و رویکرد جناب اسدی، مدیر و موسس مجتمع به فعالیت‌های  علمی فوق برنامه اظهار داشت: برگزاری این مسابقه که در شرایط تعطیلی کلاس‌های حضوری مدارس و توقف اجباری بازدیدهای علمی و حتی حضور دانش آموزان در آزمایشگاه های مدرسه صورت گرفت تاثیر زیادی در جلب دانش آموزان به مباحث علمی داشت و با استقبال خوب دانش آموزان و خانواده ها همراه شد.
وی با اشاره به تجربه بازدید جمعی از دانش آموزان این مدرسه از پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در سال گذشته اظهار داشت: در آن بازدید علمی هم میزان اشتیاق و علاقه مندی بالای دانش آموزان به مباحث علمی  خصوصا زیست فناوری را دیدیم به طوری که تعدادی از دانش آموزان تصمیم گرفتند که آزمایشگاه  کوچکی را برای آزمایش مفاهیم زیست شناسی در خانه تدارک ببیند. برگزاری این آزمون و تشویق برندگان با اعطای کارت عضویت در انجمن ایمنی زیستی هم اشتیاق و اعتماد به نفس زیادی در دانش آموزان این مدرسه ایجاد کرده است.

 
نشانی مطلب در وبگاه انجمن ایمنی زیستی ایران:
http://biosafetysociety.ir/find.php?item=1.54.739.fa
برگشت به اصل مطلب